📸 شبکه‌های اجتماعی

 

دادگاه عالی طالبان اعلام کرده است که ۸ مرد و ۵ زن در ولایت بامیان بر اساس حکم محاکم این گروه به اتهامات مختلف شلاق زده شده‌اند. این دادگاه با نشر اعلامیه‌‌ای گفته است که این افراد روز گذشته در مرکز بامیان شلاق زده شده‌اند.

دادگاه عالی طالبان گفته است که حکم شلاق این افراد از سوی دیوان جزای محکمه‌ی ابتدائیه بامیان پس از تأیید دیوان جزای محکمه‌ی تمیز این دادگاه اجرا شده است.

بر اساس اعلامیه‌ی دادگاه عالی طالبان، پنج نفر از این افراد به اتهام «زنا» و «رابطه‌ی نامشروع» هر کدام به دو سال حبس تنفیذی محکوم و ۳۹ ضربه شلاق زده شده‌اند.

در اعلامیه‌ی این دادگاه آمده است که چهار نفر دیگر به اتهام فرار از منزل، هر کدام به یک سال حبس تنفیذی محکوم و ۳۹ ضربه شلاق زده شده‌اند.

این دادگاه افزوده است که دو نفر نیز به اتهام اقدام به قتل و غصب یک موتر به هفت سال حبس تنفیذی محکوم و ۳۹ ضربه شلاق زده شده‌اند.

دادگاه عالی طالبان گفته است که دو نفر دیگر نیز به اتهام «رابطه‌ی نامشروع» به یک سال حبس تنفیذی محکوم و ۳۰ ضربه شلاق زده شده‌اند.

این گروه از جمله تا اکنون دو مورد حکم قصاص را در ملاءعام اجرا کرده‌ است.

نهادهای حقوق‌ بشری مجازات افراد متهم در ملاءعام را اهانت به کرامت انسانی آنان می‌دانند و خواستار توقف آن هستند.
این در حالی است که بعد روی کار امدن حکومت دوباره ی طالبان بار ها زنان و مردان افغان را به دلیل جرایم مختلف که بیشتر آنان را روابط نامشروع خواندند در ملا عام شلاق زدند.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *